Optimalizace stránek pro vyhledávače


Výdělek na internetu // Optimalizace stránek
Otázky a odpovědi
Google
 

optimalizace stránek

Jak dostat stránky na první místa?

Rychlý a jednoduchý recept vám asi nedám. Je důležité navrhnout dobrou strukturu webu, tak aby se roboti vyhledávačů, které indexují vaše stránky, dostávali bez problémů z jedné stránky na druhou. Neprůchozí je pro ně například flash, nebo JavaScript.

Špatným způsobem navržení webu je například používáním jednoho souboru (../stranka.php) a rozlišováním sekcí podle parametru doplňovaného do proměnné (../stranka.php?sekce=shop). Fulltextové vyhledávače mají daleko radši statické stránky. Bez problémů indexují i dynamické stránky, ale čím více proměnných v URL, tím hůř pro vás.

Jedním ze zajímavých způsobů, jak zkrášlit URL, je program mode rewrite. Ten umožňuje přepisování dynamických stránek na téměř cokoliv. Adresa, která ve vašich stránkách vypadá jako např. zmiňovaný příklad ../stranka.php?sekce=shop, může vypadat takto: ../stranka/shop/, nebo ../stranka/shop.html. Toto je samozřejmě slabý příklad využití, ale jestliže URL obsahuje 3, nebo více CGI parametrů, je takový přepis URL nutností, jestliže takovou stránku chcete mít v indexu fulltextových vyhledávačů.

Fulltextové vyhledávače už dospěli do takového stádia, že jsou schopné rozpoznat spoustu věcí. Nepokoušejte se je nějakým způsobem oklamat. Stačí vytvářet dobrý web s kvalitním obsahem a budou vás mít rádi i vyhledávače.:-)Vyhledávače

All The Web
Alta Vista
Jyxo
Google

odkazy ve fotogalerii

Detaily - makro
Galerie automobilů
Jižní Čechy a Šumava
Amerika
Černobílé
Koláže
Letecké snímky
Srí Lanka
Sport
Záplavy v Praze

Další odkazy

Photo-gallery.cz

>>>>>> KONTAKT <<<<<<